Dwa zmarnowane karne i remis Manchesteru City z Evertonem

Dmytro Larin/Shutterstock
Manchester City zremisował z Evertonem 1:1 w sobotnim meczu 8. kolejki angielskiej Premier League. Gospodarze zmarnowali dwa rzuty karne!

Bohaterem spotkania był Maarten Stekelenburg. Bramkarz "The Toffees" tuż przed przerwą obronił rzut karny wykonany przez Kevina de Bruyne. W 64. minucie goście objęli prowadzenie po strzale Romelu Lukaku.

W 70. minucie sędzia podyktował drugą "11" dla "Obywateli". Tym razem do piłki podszedł Sergio Aguero, ale i jego zatrzymał holenderski golkiper przyjezdnych. Chwilę potem na murawie pojawił się Nolito, który w swoim pierwszym kontakcie z piłką doprowadził do remisu.

Everton zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli, tracąc do City cztery punkty. Drużyna Pepa Guardioli pozostaje liderem tabeli, ale taki sam dorobek punktowy ma Arsenal, który wygrał u siebie ze Swansea City 3:2. Cały mecz w drużynie "Łabędzi" rozegrał bramkarz Łukasz Fabiański.

Do pogromu doszło w Bournemouth. "Wisienki", z Arturem Borucem w bramce, wygrały z Hull City aż 6:1. Trzecie miejsce w tabeli zajmuje Tottenham Hotspur, który zremisował na wyjeździe z West Bromwich Albion 1:1 i traci do lidera jeden punkt.

*****
Wynik spotkań Premier League, które rozpoczęły się o godzinie 16.00:

Manchester City - Everton 1:1 (0:0)
Bramki: Nolito 72 - Lukaku 64.
Rzuty karne niewykorzystane: De Bruyne 43, Aguero 70 (obaj Manchester City)

Arsenal - Swansea City 3:2 (2:1)
Bramki: Walcott 26, 33, Ozil 57 - Sigurdsson 39, Baston 66.
Czerwona kartka: Xhaka 70 (Arsenal).

Bournemouth - Hull City 6:1 (3:1)
Bramki: Daniels 5, Cook 41, Stanislas 45 (rzut karny), 65, Wilson 83, Gosling 89 - Mason 34.

Stoke City - Sunderland 2:0 (2:0)
Bramki: Allen 8, 45+1.

West Bromwich Albion - Tottenham Hotspur 1:1
Bramki: Chadli 82 - Ali 89.