Dwie minuty, które wstrząsnęły Arsenalem: Tottenham lepszy w Derbach Północnego Londynu

Shutterstock
Derby Północnego Londynu dla Tottenhamu! Koguty lepsze od Kanonierów, wciąż z matematycznymi szansami na mistrzostwo Anglii.

Pierwsza połowa przyniosła sporo emocji, ale nie przełożyło się to na bramki. Choć obie drużyny były blisko "napoczęcia" rywala.

W 23 minucie Kane strzelał, piłka odbiła się od jednego z piłkarzy Kanonierów i zamieniła w całkiem niezłe dośrodkowanie. Dele Alli w znakomitej sytuacji dostawił głowę, ale futbolówka minęła słupek. Wielkie szczęście gości!

Dwie minuty później Eriksen strzelał z pięciu metrów, jednak uderzył po poprzeczce. W samej końcówce po stałym fragmencie gry piłka znalazła się przed polem karnym. Tam zgarnął ją Vertonghen i precyzyjnym strzałem poszukał dalszego słupka - ale Cech spisał się na medal i sparował uderzenie na rzut rożny.

Na drugą połowę gospodarze wyszli naładowani. Naciskali od początku, Cech musiał interweniować po uderzeniach Wanyamy oraz Kane'a.

Zaangażowanie Tottenhamu przyniosło efekty w 55 minucie. Eriksen strzelał z ostrego kąta, bramkarzowi udało się odbić piłkę, ale przy strzale Alliego był już bez szans.

...a już w 57 minucie sędzia gwizdał rzut karny dla Tottenhamu po starciu Kane'a z Gabrielem Paulistą. Dwie minuty i obraz gry zmienił się totalnie. Kilkadziesiąt sekund później Kane podszedł do "jedenastki" i strzelił tak, że lepiej się nie dało - precyzyjne uderzenie wylądowało w bramce tuż przy słupku, Cech nawet nie drgnął.

W 77 minucie sam na sam z golkiperem wyszedł Harry Kane, ale trafił w Cecha.

Do końca spotkania wiele się już nie zdarzyło - Arsenal nie był w stanie zdobyć choćby honorowej bramki i przegrał ostatecznie 0:2. W tabeli Premier League Koguty mają 4 punkty straty do prowadzącej Chelsea i aż 11 przewagi nad kolejnym zespołem. Kanonierzy są na miejscu szóstym, do czwartego tracą 6 "oczek", mają jedno spotkanie rozegrane mniej.