betclic

Dyrektor Legii: Nie jesteśmy gotowi na Ligę Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 26/09/15 14:41, Komentarzy: 2

0
2
Fot. ASInfo

Michał Żewłakow, który niedawno został dyrektorem sportowym Legii, przyznał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", że klubowi z Warszawy brakuje jakości do gry w Lidze Mistrzów.

Od kilku miesięcy pod ostrzałem mediów znajduje się Henning Berg. W zeszłym sezonie Legia pod wodzą Norwega zmarnowała dużą przewagę nad Lechem Poznań i straciła niemal pewne mistrzostwo Polski. Te rozgrywki klub z Warszawy zaczął przeciętnie - nie potrafił wygrać w pięciu ligowych meczach z rzędu.

Pozycja Berga mimo tych niepowodzeń wydaje się stabilna. Norweg obronił się dobrą grą w europejskich pucharach i awansem do fazy grupowej Ligi Europy.

- Każdy mecz poprawia albo osłabia jego notowania. Kiedy nadchodzą momenty kryzysowe i zapala się czerwona lampka, to on reaguje tak, że trochę nas uspokaja - powiedział Michał Żewłakow w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Nowy dyrektor sportowy Legii uważa, że jego klub nie jest jeszcze przygotowany pod względem sportowym do gry w Lidze Mistrzów. Dotychczas z gabinetów klubu z ulicy Łazienkowskiej płynęły raczej inne sygnały. Prezes Bogusław Leśnodorski niedawno stwierdził, że Legia jest już gotowa do gry w klubowej elicie.

- Brakuje nam jakości. Nie chodzi o to, żeby znaleźć się w Champions League, ale w niej powalczyć - uważa Żewłakow.

Cel Legii na ten sezon jest oczywisty.

- Chciałbym spokojnie zdobyć mistrzostwo, ale przy tej formule rozgrywek będzie to raczej niemożliwe - zakończył Żewłakow.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz
Junior starszy
amsterdam44
Zarejestrowany od: 890 dni
Ilość komentarzy: 341
Oceny: +898
Kibicuje:
Bayern Monachium Górnik Zabrze
27.09.2015 / 20:24:15
dzisiejsze statystyki legi w meczu z termalica
strzały 5 oddanych celne 2
termalica 17 oddanych 9 celnych . to chyba coś tu jest nie tak
Solidny ligowiec
Davidxd17
Zarejestrowany od: 1435 dni
Ilość komentarzy: 926
Oceny: +7495
Kibicuje:
Legia Warszawa Pogoń Szczecin Real Madryt
26.09.2015 / 14:56:22
Berg niszczy Legie.. dopóki nie zostanie zwolniony to Legia nie zagra w Lidze Mistrzów. Po prostu jest słabym trenerem , fatalnym taktykiem i debilem który stawia ofensywnego pomocnika na lewej obronie. Z takim potencjałem piłkarskim jaki ma Legia powinni spokojnie wygrywać każdy mecz w lidze po 3:0.

Tabela