betclic

Dyrektor Śląska: Szukamy wzmocnień w ofensywie i na skrzydłach

Ostatnia aktualizacja: 30/11/16 10:09, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo (kadr z meczu Śląska z Legią)

- Do końca roku chcemy zamknąć jak najwięcej spraw - mówił na konferencji prasowej nowy dyrektor sportowy Śląska Wrocław Adam Matysek.

Na wtorkowej padły pytania o możliwe transfery oraz kontrakty z aktualnymi piłkarzami. - Nie jest powiedziane, że jeśli my chcemy przedłużyć kontrakt, to zawodnik też. Będziemy się mocno starali, by ci, którzy są potrzebni, zostali. Nie możemy jednak zrobić rewolucji, że 11 przyjdzie i 11 odejdzie - zaznacza Matysek cytowany przez oficjalną witrynę dolnośląskiej ekipy.

- Musimy ustalić pewne ramy. Życzyłbym sobie, by trener Rumak nie wyjeżdżał na obóz z 17 zawodnikami, jak tego lata. Do takiej sytuacji nie możemy dopuścić. Zostały 3 kolejki do świąt Bożego Narodzenia, chcemy jak najwięcej tematów do tego czasu zamknąć, czyli zakontraktować zawodników, których chcemy zatrzymać w drużynie - zadeklarował Matysek, który we Wrocławiu jest odpowiedzialny głównie za pion sportowy.

Nowy dyrektor zdradził także, na jakich pozycjach potrzeba wzmocnień. - Na pewno szukamy defensywnych pomocników, ale czy będzie to jeden piłkarz czy dwóch, to się dopiero okaże. Należy wzmocnić też siłę ofensywną i skrzydła. Mamy małą siły rażenia, co pokazały ostatnie dwa mecze – z Lechem i Legią. Były to spotkania z mocnymi rywalami, ale pokazały, że nie strzelamy goli. Moim zadaniem musimy szukać zawodników nie tylko kreatywnych, ale również potrafiących wykończyć akcję czy obsłużyć innych decydującym podaniem. Chciałbym też, by kibice utożsamiali się z graczami, którzy grają - dodał.

Przypomnijmy, że Matysek to były piłkarz, który w latach 1989-1993 był zawodnikiem wrocławskiego klubu, w barwach którego rozegrał 128 spotkań. Grał także w trzech niemieckich klubach - Fortuna Koeln, FC Gutersloh i Bayer Leverkusen.

W roli szkoleniowca pracował w FC Nernberg, gdzie był trenerem bramkarzy.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela