betclic

Dyrektor Wolfsburga o transferach: przesunięto granicę cen

Ostatnia aktualizacja: 03/09/15 14:07, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Jan Heimerl, wikicommons

Dyrektor sportowy VfL Wolfsburg Klaus Allofs stanął w obronie klubów, które wydają wielkie pieniądze na nowych zawodników. 

Zdaniem 58-latka jest to normalna ewolucja gospodarcza, która w ciągu następnych kilkunastu lat będzie miała swoje wzloty i upadki.

Podczas tegorocznego letniego okienka transferowego Wilki zarobiły ponad 50 milionów funtów na transferze Kevina De Bruyne do Manchesteru City. Dla 24-letniego Belga przenosiny do ekipy Obywateli oznaczają powrót na Wyspy Brytyjskie po dwunastu miesiącach przerwy.

- Wiele zmieniło się niemal w każdej dziedzinie życia – powiedział Klaus Allofs w swoim ostatnim wywiadzie dla "Die Welt". - Na przykład samochody dwadzieścia lat temu kosztowały połowę tego co teraz – kontynuował.

- Jesteśmy w samym środku europejskiej gospodarki, w której po prostu zostały ustalone nowe sumy. Granica dopuszczalnych kwot odstępnego została bez skrępowania przesunięta do przodu. Widzimy bardzo dobrze jak inwestowanie w Anglii przekłada się na późniejsze przychody dla klubów – dodał.

Na razie VfL Wolfsburg radzi sobie bardzo dobrze bez swojej dotychczasowej gwiazdy. Ekipa z Volkswagen-Arena po trzech rozegranych spotkaniach plasuje się z dorobkiem siedmiu punktów na trzecim miejscu w 1. Bundeslidze.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela