Efektowny dublet Kyliana Mbappe! PSG już może przymierzać mistrzowską koronę [WIDEO]

PSG wygrało 2:1 z Auxerre na wyjeździe. Komplet punktów ekipie z Parc des Princes zapewnił Kylian Mbappe.
PSG jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wiedziało, że oficjalnie nie przypieczętuje dziś mistrzostwa. Wszystko z powodu zwycięstwa Lens, które jest drugie w tabeli.
Podopieczni Christophe'a Galtiera błyskawicznie napoczęli Auxerre. W 6. minucie Kylian Mbappe wykorzystał podanie Fabiana Ruiza i trafił do siatki. Kilkadziesiąt sekund później 24-latek skompletował dublet, tym razem po asyście Leo Messiego.
Po dwóch kwadransach Messi do asysty spróbował dołożyć gola. Strzał Argentyńczyka obronił jednak dobrze ustawiony Ionut Radu.
W 37. minucie Rayan Raveloson podłączył się do ataku i oddał piekielnie mocny strzał. Piłka odbiła się od poprzeczki i nie wpadła do bramki Gianluigiego Donnarummy. Tuż przed przerwą Włoch zbił na słupek uderzenie Nuno Da Costy.
Od początku drugiej połowy Auxerre ruszyło do odrabiania strat. W 50. minucie Donnarummę pokonał Lassine Sinayoko.
Później do remisu mógł doprowadzić Gauthier Hein. Uderzenie 26-latka obronił bramkarz PSG. Włoch zatrzymał również Biramę Toure. W 90. minucie niecelnie uderzał jeszcze Dembele.
W doliczonym czasie Mbappe po raz trzeci skierował piłkę do siatki. Gol napastnika nie został jednak uznany z powodu pozycji spalonej.
PSG wygrało 2:1, dzięki czemu na dwie kolejki przed końcem sezonu wyprzedza Lens o sześć punktów. Musiałby zdarzyć się prawdziwy cud, aby paryżanie nie zostali mistrzami.
Poza nadrobieniem punktów wiceliderzy potrzebowaliby zniwelować gigantyczną różnicę w bilansie bramkowym. PSG ma 50 goli na plusie, a Lens tylko 34. Odrobienie tego na przestrzeni dwóch kolejek jest właściwie nierealne.
Adam Kłos21 May 2023 · 22:39