Eibar lepsze od Getafe, piąte zwycięstwo gospodarzy w lidze

Maxisport/Shutterstock
W spotkaniu 11. kolejki Primera Division SD Eibar wygrał na własnym stadionie z FC Getafe 3:1 (2:1).

Gospodarze wyszli na prowadzenie kwadrans po pierwszym gwizdku sędziego. Na listę strzelców wpisał się wówczas Sergi Enrich. 25-latek wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki. Kilka minut później goście doprowadzili do wyrównania. Bramkę dla przyjezdnych strzelił Victor Rodriguez, a asystował mu Angel Lafita. Jeszcze przed przerwą swojego drugiego gola zdobył Enrich i to miejscowi schodzili do szatni z minimalną przewagą.

W drugiej części gry wynik rywalizacji ustalił Saul Berjon, który skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Damiana Suareza. Za to nieprzepisowe zagranie piłkarz Getafe został ukarany czerwoną kartką i musiał przedwcześnie opuścić murawę.

Dzięki piątej wygranej, Eibar utrzymało się na szóstej pozycji w ligowej tabeli. Zawodnicy z Ipurua mają na swoim koncie 19 punktów, z kolei zespół "Azulones" wywalczył do tej pory dziesięć "oczek" i zajmuje 16 miejsce.