betclic

Linetty może zagrać z Podbeskidziem

Ostatnia aktualizacja: 11/09/15 10:37, Komentarzy: 0

0
0
Fot. mgilert / Shutterstock.com

Karol Linetty będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała - poinformowano na stronie internetowej Lecha Poznań. 20-letni piłkarz z powodu urazu głowy nie mógł wystąpić w spotkaniach reprezentacji Polski.

- Aktualnie ustąpiły wszystkie objawy kliniczne: wymioty, nudności, zaburzenia wzroku, silny ból głowy, które występowały u Karola po urazie odniesionym podczas zgrupowania kadry - powiedział szef sztabu medycznego Lecha Poznań, Krzysztof Pawlaczyk.

Linetty urazu nabawił się podczas treningu przed meczem eliminacji do Euro 2016 z Niemcami. W trakcie ćwiczenia rzutów wolnych, pomocnik Lecha stał w murze i został trafiony piłką w głowę, po strzale Jakuba Błaszczykowskiego. Uraz wykluczył go z gry w spotkaniach z piłkarzami Joachima Loewa i Gibraltarem.

– Konsultacja neurologiczna nie wykazała objawów ubytkowych. To pozwala na spokojne wprowadzanie Linetty'ego w trening, a także branie pod uwagę przy ustalaniu składu meczowego. W związku z tym, że to nie pierwszy przypadek wstrząśnienia mózgu u Karola, będzie on znajdował się pod ścisłą kontrolą lekarską
- dodał Pawlaczyk.

Lech Poznań w sobotę zmierzy się z Podbeskidziem na stadionie przy ul. Bułgarskiej. Po siedmiu kolejkach Ekstraklasy, zawodnicy Macieja Skorży mają na swoim koncie cztery punkty i zajmują czternaste miejsce w tabeli.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela