Ekstraklasa: Wisła lepsza od Pogoni

Ostatnia aktualizacja: 16/07/16 20:15, Komentarzy: 2

0
2

Wisła Kraków wygrała z Pogonią Szczecin 2:1 w meczu 1. kolejki sezonu 2016/17 LOTTO Ekstraklasy. Na gola Pawła Brożka goście odpowiedzieli trafieniem Jarosława Fojuta. Trzy punkty gospodarzom zapewnił strzałem z rzutu wolnego Rafał Pietrzak.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla podopiecznych Dariusza Wdowczyka. Już w trzeciej minucie świetną indywidualną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Patryk Małecki, który zagrał w pole karne, gdzie piłkę zgrał Zdenek Ondrasek. Ta trafiła do Brożka, a napastnik miejscowych z kilku metrów pokonał Jakuba Słowika. Kilka chwil później snajper "Białej Gwiazdy" mógł mieć na swoim koncie dublet. Fatalny błąd popełnił golkiper gości, naciskany przez Małeckiego, podając piłkę wprost do Brożka. Ten strzałem zza pola karnego nie zdołał jednak umieścić futbolówki w pustej bramce.

W 32. minucie zespół Kazimierza Moskala doprowadził do remisu. Krótko rozegrany rzut rożny, Rafał Murawski dośrodkował w pole karne, gdzie z piłką minął się Michał Miśkiewicz. Zgrał ją Adam Frączczak, a przed bramką najprzytomniej zachował się Jarosław Fojut, który głową umieścił ją w siatce. W drugiej połowie kilka razy Miśkiewicz popisał się świetnymi interwencjami, broniąc między innymi strzał z kilku metrów Łukasza Zwolińskiego. To jednak gospodarze cieszyli się z wygranej. Z ponad 20. metrów kapitalnie z rzutu wolnego przymierzył wprowadzony Pietrzak i futbolówka wpadła tuż przy lewym słupku bramki Słowika.

****

Tak padły bramki:

1:0 - Brożek 3'
Kapitalna akacja Małeckiego, który przebiegł z piłką przez kilkadziesiąt metrów. Następnie dograł w pole karne, gdzie futbolówka trafiła do Ondraska, a potem przed bramkę do Brożka, który strzałem z kilku metrów pokonał Słowika.

1:1 - Fojut 32'
Fojut zachował się najprzytomniej w polu karnym po błędzie Miśkiewicza. Piłkę zgrał Frączczak, a Fojut niepilnowany przez rywali strzałem głową umieścił ją w pustej bramce.

2:1 - Pietrzak 82'
Wszyscy zastanawiali się, kto wykona rzutu wolny z ponad 20. metrów. Ostatecznie zdecydował się na to wprowadzony Pietrzak. Uderzył mocno i precyzyjnie nad murem, nie dając żadnych szans na interwencję Słowikowi.

Zawodnik meczu: Rafał Pietrzak
Pojawił się na boisku w 69. minucie za Adama Mójtę. Ten drugi próbował kilka razy swoich sił ze stałych fragmentów gry, ale to nie był jego dzień. Pietrzak podszedł do rzutu wolnego raz i cudownym strzałem przesądził o tym, że trzy punkty zostają w Krakowie.