El Clasico dla Barcy! Gol Messiego w doliczonym czasie gry dał trzy punkty Barcelonie!

CosminIftode/Shutterstock
Real Madryt przegrał 2:3 z FC Barceloną na Santiago Bernabeu w 33 kolejce Primera Division.

Pierwsza połowa była bardzo emocjonująca i obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych. Przeważali gospodarze, a goście tylko od czasu do czasu stwarzali niebezpieczeństwo pod bramką Keylora Navasa.

Pierwszą bramkę zobaczyliśmy w 28 minucie. Marcelo dośrodkował w pole karne, Sergio Ramos trafił w słupek, ale piłka spadła pod nogi Casemiro, który nie miał problemów, by skierować ją do siatki.

Podopieczni Zinedine Zidane'a z prowadzenia cieszyli się jednak tylko pięć minut. Podrażniony wcześniejszym ostrym starciem z Marcelo Lionel Messi - Argentyńczyk upadł na murawę po uderzeniu łokciem i krwawił - przejął piłkę, minął rywala, wpadł w pole karne i strzałem z bliska nie dał szans golkiperowi "Królewskich"

Początek drugiej odsłony to zaciekłe ataki gospodarzy, którzy nie potrafili jednak znaleźć drogi do bramki. Z czasem do głosu doszła Barcelona. Podopieczni Luisa Enrique stwarzali sobie coraz niebezpieczniejsze sytuacje, aż w końcu dopięli swego.

W 73 minucie pięknym technicznym strzałem tuż zza pola karnego popisał się Ivan Rakitić. Chorwat dał prowadzenie ekipie z Katalonii.

Pięć minut później "Królewscy" musieli radzić sobie, grając w dziesiątkę. Czerwoną kartkę po brutalnym faulu na Lionelu Messim ujrzał Sergio Ramos.

W kolejnych minutach "Blaugrana" miała wiele okazji do podwyższenia prowadzenia. Messi i spółka tego jednak nie uczynili, co się na nich zemściło w samej końcówce meczu. W 85 minucie do remisu doprowadził James Rodriguez. Kolumbijczyk wykorzystał dogranie Marcelo i z najbliższej odległości strzelił wyrównującego gola.

Kiedy wydawało się, że będzie remis, w doliczonym czasie gry bramkę na 3:2 dla gości zdobył Lionel Messi.