El. Euro 2016: Norwegia wygrała z Chorwacją

Ivica Drusany/Shutterstock
Reprezentacja Norwegii na Ullevaal Stadion w Oslo pokonała Chorwację 2:0 w meczu ósmej kolejki eliminacji do mistrzostw Europy. Dzięki wygranej zawodnicy Pera Mathiasa Hogmo zostali liderem grupy H.

Oba gole dla gospodarzy strzelił w drugiej części spotkania Jo Inge Berget. Pierwsze trafienie zaliczył w 51. minucie gry, po tym jak przyjął piłkę w polu karnym rywali, minął zwodem obrońcę i mocnym strzałem pokonał Danijela Subasicia. Druga bramka dla Norwegii padła w 69. minucie spotkania. 24-letni napastnik oddał strzał z pola karnego, a piłka odbiła się od nogi Verdana Corluki i wpadła do siatki.

W drugim meczu grupy H, Malta zremisowała u siebie z Azerbejdżanem 2:2. Gole dla gospodarzy strzelili Michael Mifsud i Alfred Effiong. Dwie bramki dla gości zdobył Rahid Amirquliyev.

Dzisiaj w grupie H odbędzie się jeszcze jedno spotkanie. Włochy w Palermo zagrają z Bułgarią. Mecz rozpocznie się o godz. 20:45.

Obecnie na czele tabeli są Norwegowie, którzy mają na swoim koncie 16 punktów. O jeden mniej zgromadzili do tej pory Chorwaci i Włosi. Z każdej grupy bezpośredni awans na Euro wywalczą dwie drużyny. Na mistrzostwa kontynentu zakwalifikuje się także najlepszy zespół z trzeciego miejsca. Inne reprezentacje, które zajmą trzecią pozycję w tabeli zmierzą się ze sobą w barażach.