El. EURO 2016: Rumunia z awansem

Ostatnia aktualizacja: 11/10/15 21:38, Komentarzy: 2

0
2

Reprezentacja Rumunii pokonała na wyjeździe Wyspy Owcze 3:0 w spotkaniu grupy F eliminacji do Euro 2016. Było to piąte zwycięstwo zawodników Anghela Iordanescu, którzy tym samym zapewnili sobie awans na przyszłoroczne mistrzostwa Starego Kontynentu.

Bohaterem gości został Constantin Budescu, który zdobył dwa gole w meczu. Wynik otworzył już w 4. minucie, kiedy wykorzystał podanie od Razvana Rata i pewnie pokonał stojącego w bramce gospodarzy Gunnara Nielsena. Kolejne trafienie dołożył w doliczonym czasie pierwszej połowy, a rezultat na 3:0 ustalił Alexandru Maxim w 83. minucie spotkania.

W drugim meczu grupy F Finlandia zremisowała 1:1 z Irlandią Północną. Pierwszego gola zdobył Craig Cathcart w 31. minucie. 26-latek otrzymał dośrodkowanie od Nialla McGinna i zdołał pokonać golkipera gospodarzy.

Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry składną akcję przeprowadzili zawodnicy Lecha Poznań. Paulus Arajuuri wykorzystał podanie od Kaspera Hamalainena i strzelił bramkę na wagę jednego punktu.

Swoje spotkanie rozegrała również Grecja, która wygrała u siebie z Rumunią 4:3. Gospodarze otworzyli wynik już w 5. minucie po golu Konstantinosa Stafylidisa, jednak 20 minut później rezultat wyrównał zawodnik grający na co dzień w drużynie mistrza Polski, Gergo Lovrencsics.

W 54. minucie goście wyszli na prowadzenie po strzale Krisztiana Nemetha, ale już trzy minuty później gola na 2:2 zdobył Panagiotis Tachtsidis. Kwadrans przed zakończeniem spotkania Nemeth zaliczył swoje drugie trafienie, lecz gospodarze strzelili jeszcze dwie bramki i ostatecznie zapewnili sobie swój pierwszy komplet punktów.

Grecja - Węgry 4:3 (1:1)
Bramki: Stafylidis 5, Tachtsidis 57, Mitroglou 79, Kone 86 - Lovrencsics 26, Nemeth 54, 75