El. Euro 2016: Wygrana Włochów

Biser Todorov, wikipedia
Reprezentacja Włoch pokonała w Palermo Bułgarię 1:0 w meczu ósmej kolejki eliminacji do mistrzostw Europy. Dzięki wygranej "Azzurri" zostali samodzielnym liderem grupy H.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w szóstej minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Daniele De Rossi, który wykorzystał rzut karny. Od 55. minuty spotkania obie drużyny grały w dziesiątkę. Czerwonymi kartkami ukarani zostali De Rossi i były zawodnik m.in. Zagłębia Lubin, Ilian Micanski.

We wcześniej rozegranych spotkaniach w grupie H, Norwegia pokonała Chorwację 2:0, a Malta zremisowała 2:2 z Azerbejdżanem.

Po ośmiu kolejkach eliminacji, Włosi mają na swoim koncie 18 punktów. O dwa mniej zgromadzili Norwegowie, a o trzy mniej mają Chorwaci. Bułgaria z ośmioma "oczkami" zajmuje czwartą pozycję w tabeli.

Z każdej grupy bezpośredni awans na Euro wywalczą dwie drużyny. Na mistrzostwa kontynentu zakwalifikuje się także najlepszy zespół z trzeciego miejsca. Inne reprezentacje, które zajmą trzecią pozycję w tabeli zmierzą się ze sobą w barażach.