el. ME: Austria wyrywa 3 punkty, Rosja bliżej awansu

Ostatnia aktualizacja: 09/10/15 23:28, Komentarzy: 0

0
0

Reprezentacja Austrii wygrała na wyjeździe z Czarnogórą 3:2 (0:1) w meczu grupy G eliminacji do Euro 2016. Podopieczni Marcela Kollera nie przegrali do tej pory żadnego spotkania i już we wrześniu zapewnili sobie awans do finałowej fazy turnieju.

Pierwszego gola strzelił Mirko Vucinic w 32. minucie meczu. Wynik ten utrzymywał się do 55. minuty, kiedy to Marc Janko wykorzystał podanie Martina Harnika i zdołał pokonać golkipera gospodarzy. Niecały kwadrans później Czarnogóra ponownie wyszła na prowadzenie, jednak goście fenomenalnie spisali się w końcówce spotkania. W 10 minut zdobyli dwie bramki, czym zapewnili sobie komplet punktów.

W drugim spotkaniu grupy G Mołdawia przegrała z Rosją 1:2. Wynik otworzył Siergiej Ignaszewicz, który w 58. minucie skierował piłkę w prawe okienko bramki. 20 minut później Artiom Dziuba podwyższył wynik na 2:0, a gola honorowego dla swojej drużyny zdobył Eugeniu Cebotaru na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Swoje spotkanie rozegrał również Liechtenstein, który przegrał u siebie ze Szwecją 0:2. Gospodarze stracili pierwszego gola w 18. minucie, gdy Marcus Berg z niewielkiej odległości posłał piłkę tuż obok prawego słupka bramki. W 40. minucie Zlatan Ibrahimović nie wykorzystał podyktowanego przez sędziego rzutu karnego, jednak zreflektował się kwadrans później, pokonując golkipera gości, Petera Jehle.

Liderem grupy G pozostaje Austria (25 punktów). O awans powalczą jeszcze Rosja (17) i Szwecja (15). Czwarta Czarnogóra (11) już nie ma szans na baraż.