betclic

Eliminacje EURO: co nas czeka w niedzielę?

Ostatnia aktualizacja: 06/09/15 10:44, Komentarzy: 0

0
0
Fot. kayintveen / Shutterstock.com

Niezwykle ciekawie zapowiada się dzisiejszy dzień w eliminacjach do EURO 2016.

W Grupie A Turcy podejmą Holendrów, którzy ostatnio dali się pokonać u siebie Islandczykom i nie mogą pozwolić sobie na kolejne straty punktów. Tyle że reprezentacja Oranjes pod wodzą Danny'ego Blinda gra wyjątkowo kiepsko, w dodatku radzić sobie będzie musiała bez kontuzjowanego Arjena Robbena (skrzydłowy może pauzować nawet przez miesiąc). Turcja ma 9 punktów, jedno oczko traci do Holendrów - walka jest więc wyrównana, ale... toczy się zaledwie o trzecie miejsce! W tej grupie przewodzą Islandczycy (18 punktów) przed Czechami (16). Ci pierwsi podejmą dziś Kazachstan, drudzy pojadą do Łotyszy.

W grupie B awans może zapewnić dziś sobie - po raz pierwszy w historii - Walia. Gareth Bale i spółka potrzebują do tego zwycięstwa z Izraelem. Za plecami Walijczyków o drugie miejsce walczą Belgowie (mecz z Cyprem) oraz Bośniacy (grają z Andorą) - poziom ich dzisiejszych rywali wskazuje, że po tej kolejce dwa punkty przewagi nadal będą miały "Czerwone Diabły".

Jeszcze ciekawiej jest w grupie H, gdzie drudzy w tabeli Włosi zmierzą się z Bułgarią. Ostatnio zespół Antonio Conte minimalnie pokonał Maltę, wszyscy kibice liczą więc na znaczną poprawę gry - tym bardziej, że ich kadra ma tyle samo punktów, co Chorwaci i tylko o dwa więcej, niż trzecia Norwegia. To właśnie wieczorny pojedynek Norwegów z Chorwatami będzie kluczowy dla układu w tej grupie. 
Źródło: własne
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!