El. LE: Drużyna Pietrzkiewicza wyeliminowała OSC Lille

Ostatnia aktualizacja: 04/08/16 22:43, Komentarzy: 0

0
0

FK Gabala pokonała na własnym stadionie OSC Lille 1:0 w rewanżowym meczu trzeciej rundy eliminacji do Ligi Europy. Azerska drużyna awansowała do decydującej fazy eliminacji, bo pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Jedynego gola dla "Legendy Kaukazu" strzelił Filip Ozobić. 25-letni Chorwat wpisał się na listę strzelców w 34. minucie spotkania. Cały mecz na ławce rezerwowych gospodarzy spędził polski bramkarz, Dawid Pietrzkiewicz.

Awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy wywalczył również Grasshopper Zurych, który pokonał w dwumeczu Apollona Limassol. Pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną szwajcarskiej drużyny 2:1, a w rewanżu padł remis 3:3 po dogrywce. Od 39. minuty spotkania w drużynie gospodarzy grał Arkadiusz Piech.

*****
FK Gabala - OSC Lille 1:0 (1:0)
Bramka: Ozobić 34.
Pierwszy mecz: 1:1.
Awans: Gabala.

Apollon Limassol - Grasshopper Zurych 3:3 (2:1, 0:0)
Bramki: Vinicius 73, Papoulis 86, Gneki 101 - Andersen 77, Caio 103, Gjorgjev 120.
Pierwszy mecz: 2:1 dla Grasshoppera.
Awans: Grasshopper.