El. Ligi Mistrzów: APOEL i Dinamo grają dalej

popartic/Shutterstock
Za nami dwa spotkania rewanżowe trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwsze awanse do decydującej fazy kwalifikacji wywalczyły ekipy APOEL-u Nikozja oraz Dinama Zagrzeb.

Cypryjczycy zameldowali się w czwartej, ostatniej rundzie wstępnej, mimo iż przegrali na własnym stadionie z FC Midtjylland 0:1 (0:1). Utrzymali oni bowiem korzystny wynik z meczu w Danii, gdzie pokonali swojego rywala w stosunku 2:1.

Jedynego gola podczas rywalizacji na GSP Stadium strzelił Erik Sviatchenko, który wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzałem z pięciu metrów wpakował futbolówkę do siatki Boya Watermana.

Zdecydowanie więcej emocji było w Norwegii, gdzie kibice zgromadzeni na stadionie zobaczyli, aż sześć goli (3:3). Ostatecznie walczące do ostatnich minut spotkania Molde musiało uznać wyższość Dinama Zagrzeb, które dzięki bramkom na wyjeździe (w pierwszym meczu 1:1) wywalczyło prawo gry w kolejnej rundzie eliminacji.

Na listę strzelców po stronie gości wpisywali się odpowiednio Marko Pjaca, Arijan Ademi oraz Marko Rog. Natomiast trafienia dla norweskiego zespołu zaliczyli Etzaz Hussain, Mohamed Elyounoussi i Ola Kamara.

Warto także zaznaczyć, iż gospodarze wtorkowego starcia przestrzelili podczas tej rywalizacji dwa rzuty karne. Dodatkowo od 77. minuty grali w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Vegard Forren.