El. LM: Ajax odpada, piękny gol Milika [video]

Ostatnia aktualizacja: 04/08/15 22:11, Komentarzy: 14

26
14

Ajax Amsterdam z Arkadiuszem Milikiem w składzie przegrał z Rapidem Wiedeń 2:3 (0:2) w rewanżowym spotkaniu trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Napastnik reprezentacji Polski zdobył pierwszego gola dla wicemistrzów Holandii i zaliczył asystę.

Z awansu cieszył się jednak zespół z Austrii, który w pierwszym meczu zremisował u siebie 2:2. Rewanż ułożył się wyśmienicie dla przyjezdnych, bowiem jeszcze przed przerwą najpierw celnym strzałem głową popisał się Słoweniec Beric, a później płaskim uderzeniem podwyższył wynik Louis Schaub.

Wiarę miejscowym przywrócił osiem minut po przerwie kapitalnym wolejem Milik. Polak zaliczył również trochę przypadkową, ale jednak asystę, przy wyrównującym uderzeniu z dystansu Serba Gudelja kwadrans przed końcem. Odpowiedź Rapidu była jednak szybka i nokautująca.

Niespełna dwie minuty później kolejne ładne uderzenie z dystansu Schauba pozbawiło złudzeń podopiecznych Franka de Boera. Ajax na pocieszenie powalczy jeszcze o udział w fazie grupowej Ligi Europy.