El. LM: Celtic i CSKA grają dalej

Maxisport, Shutterstock
Celtic Glasgow oraz CSKA Moskwa awansowały do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Z rozgrywkami żegnają się Sparta Praga oraz Karabach Agdam.

Szkocki zespół w rewanżowym spotkaniu zremisował na wyjeździe z azerskim Karabachem 0:0. Awans do kolejnej rundy dał im wynik pierwszego meczu, w którym po bramce Dedycka Boyaty wygrali na własnym stadionie 1:0.

Natomiast klub ze stolicy Rosji wygrał w wyjazdowym pojedynku w Pradze 3:2. Początek spotkania należał jednak do czeskich piłakrzy, którzy szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw gola zdobył Ladislav Krejci, który wykorzystał dobre dogranie od Kehende Fatai. Następnie w 16. minucie sam Nigeryjczyk wpisał się na listę strzelców.

Rosjanie straty odrobili za sprawą Ahmeda Musy, który dwukrotnie pokonał bramkarza Sparty. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania trzecią bramkę dla CSKA strzelił Alan Dżagojew. Podopieczni Leonida Słuckiego wykorzystali przewagę jednego zawodnika, ponieważ w 64. minucie czerwoną kartkę otrzymał Marek Matejovsky.