El. ME: Trzecie zwycięstwo Gruzji

Paolo Bona/Shutterstock
Gruzja pokonała przed własną publicznością Gibraltar 4:0 (3:0) w pierwszym meczu 9. kolejki grupy D piłkarskich eliminacji Euro 2016.

Na Boris Paichadzis Erovnuli Stadion w Tbilisi dwa gole dla gospodarzy jeszcze przed przerwą zdobył Mate Vacadze, a jego trafienie przedzieliła kolejna bramka Tornike Okriaszwiliego.

Trzecie zwycięstwo ekipy z Kaukazu w tych eliminacjach ME przypieczętował trzy minuty przed końcem Walerij Kazajszwili. Dzięki niemu Gruzja umocniła się na piątej pozycji w tabeli. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego doznał dziewiątej porażki i zamyka stawkę klasyfikacji.