El. MŚ 2018: Drugie zwycięstwo DR Konga

Ostatnia aktualizacja: 13/11/16 20:55, Komentarzy: 2

0
2

Gwinea uległa Demokratycznej Republice Konga 1:2 w niedzielnym meczu 2. kolejki grupy A decydującej fazy eliminacji MŚ 2018 w strefie Afryki.

Na Stade du 28 Septembre w Conakry gospodarze prowadzili po trafieniu z rzutu karnego Seydouby Soumaha.

Wyrównał dziewięć minut po zmianie stron Neeskens Kebano, a po kolejnych dwóch minutach drugie zwycięstwo popularnych "Lampartów" przypieczętował Yannick Bolasie Yala.

Demokratyczna Republika Konga objęła w ten sposób prowadzenie w tabeli, ale tylko lepszym bilansem bramek wyprzedza drugą Tunezję. Gwinea, podobnie jak Libia, doznała drugiej porażki i pozostaje bez punktu.

Tylko zwycięzca każdej z pięciu grup awansuje bezpośrednio do mundialu w Rosji.