El. MŚ 2018: Islandia wygrała z Turcją

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Islandia wygrała u siebie z Turcją 2:0 (2:0) w ostatnim spotkaniu trzeciej kolejki grupy I eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy.

Na Laugardalsvoellur w Reykjaviku gospodarze objęli prowadzenie trzy minuty przed przerwą, kiedy po strzale Birkira Bjarnasona piłkę niefortunnie do własnej bramki skierował Omer Toprak.

Zaledwie dwie minuty później sytuację sam na sam z bramkarzem rywali wykorzystał Alfred Finnbogason i ćwierćfinaliści Euro 2016 na drugą połowę wychodzili w komfortowej sytuacji.

Wyspiarze po zmianie stron kontrolowali już przebieg gry i dzięki drugiej wygranej z rzędu Islandia awansowała na pozycję wicelidera tabeli, ale ma taki sam dorobek punktowy, co prowadząca Chorwacja.

Zespół z Azji Mniejszej doznał natomiast pierwszej porażki i jest czwarty w klasyfikacji tej grupy, w której rywalizują jeszcze Ukraina, Finlandia i Kosowo.