El. MŚ 2018: Japonia pokonała Irak

Ostatnia aktualizacja: 06/10/16 14:49, Komentarzy: 2

0
2

Piłkarska reprezentacja Japonii pokonała przed własną publicznością w meczu grupy B eliminacji mistrzostw świata 2018 Irak 2:1 (1:0). Dla gospodarzy czwartkowego spotkania jest to drugie zwycięstwo w tych kwalifikacjach.

Pierwszego gola w starciu na Saitama Stadium zdobył w 26. minucie rywalizacji znany z niemieckich boisk Genki Haraguchi. Do wyrównania doprowadził w 60. minucie Saad Natiq grający na co dzień w Al Quwa Al Jawiya.

Natomiast decydującą o losach tego meczu bramkę strzelił w piątej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy Hotaru Yamaguchi.

Japonia po trzech kolejkach ma na swoim koncie sześć punktów i w efekcie plasuje się na drugim miejscu w grupie B. Natomiast Irak na tym etapie rywalizacji zajmuje ostatnią pozycję. Liderem w tym momencie jest Australia, która zgromadziła komplet "oczek".