El. MŚ 2018: Niespodziewana porażka Japonii, zwycięstwa Australii i Arabii Saudyjskiej

mountainpix/Shutterstock
W pierwszym spotkaniu grupy B kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2018 Australia pokonała Irak 2:0 (0:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Massimo Luongo oraz Tomi Juric.

Do sporej niespodzianki doszło w innym meczu tej grupy. Faworyzowana Japonia przegrała u siebie z reprezentacją Zjednoczonych Emiratów Arabskich 1:2 (1:1).

Piłkarze "Kraju Kwitnącej Wiśni" objęli prowadzenie w 11. minucie po bramce Keisuke Hondy. Niespełna 10 minut później wyrównującego gola zdobył Ahmed Khalil. Po zmianie stron zawodnik Club Africain perfekcyjnie wykonaną "jedenastką" zapewnił gościom cenne 3 punkty.

W zamykającym pierwszą kolejkę grupy B starciu rywalizowały reprezentację Arabii Saudyjskiej i Tajlandii. Gospodarze długo męczyli się z teoretycznie słabszym przeciwnikiem. Zwycięską bramkę w 84. minucie z rzutu karnego zdobył Nawaf Al Abed.

Kolejne pojedynki tej grupy odbędą się w sobotę, 6 września. Zjednoczone Emiraty Arabskie zmierzą się z Australią, Irak zagra z Arabią Saudyjską, a Tajlandia podejmie Japonię.