El. MŚ 2018: Pewna wygrana reprezentacji Belgii

AGIF/Shutterstock
Reprezentacja Belgii pokonała Estonię 2:0 w meczu 6. kolejki grupy H eliminacji MŚ 2018.

Pierwszego gola na A. Le Coq Arena strzelił w 31. minucie spotkania Dries Mertens. Przy trafieniu zawodnika SSC Napoli asystował Kevin De Bruyne.

Wynik na 2:0 w 87. minucie podwyższył Nacer Chadli. Podobnie jak przy pierwszym trafieniu, także przy golu pomocnika West Bromwich Albion asystował De Bruyne.

W innym meczu grupy H Cypr pokonał na wyjeździe Gibraltar 2:1, a Grecja bezbramkowo zremisowała z Bośnią i Hercegowiną.

Belgowie są liderem swojej grupy i mają już cztery punkty przewagi nad drugą w tabeli Grecją. Trzecią lokatę zajmuje Bośnia i Hercegowina, czwartą Cypr, piątą Estonia, a stawkę z zerowym dorobkiem punktowym zamyka Gibraltar.