El. MŚ 2018: Remis Anglii ze Słowenią, kolejny gol Cernycha

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
W meczu 3. kolejki grupy F eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy, reprezentacja Anglii bezbramkowo zremisowała ze Słowenią. W innym spotkaniu tej grupy Szkocja przegrała ze Słowacją 0:3, a Litwa pokonała Maltę 2:0.

Reprezentacja Anglii na Stozice Stadium w Lublanie przez 90 minut nie była w stanie strzelić rywalom gola. W efekcie "Synowie Albionu" po dwóch zwycięstwach w grupie F, zanotowali pierwszy remis. Podział punktów nie zmienił jednak ich pozycji w tabeli i nadal zajmują pierwsze miejsce.

Słowacy w meczu rozgrywanym w Trnavie rozbili Szkotów 3:0. W 18. i 56. minucie na listę strzelców wpisał się pomocnik Zenitu St. Petersburg, Robert Mak. Przy obu tych trafieniach asystował klubowy kolega Arkadiusza Milika, Marek Hamsik. Podopieczni Jana Kozaka ustalili wynik spotkania w 68. minucie. Wówczas do szkockiej bramki trafił Adam Nemec.

W trzecim spotkaniu tej grupy Litwa przed własną publicznością pokonała Maltę 2:0. Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Fiodor Cernych, piłkarz Jagiellonii Białystok. To trzeci gol tego zawodnika strzelony w eliminacjach MŚ 2018. 25-latek zdobył bramkę w każdym rozegranym dotąd eliminacyjnym spotkaniu. Litwini powiększyli prowadzenie po tym, jak 84. minucie rzut karny wykorzystał Arvydas Novikovas.

Po trzech kolejkach liderem grupy F pozostaje Anglia z siedmioma "oczkami" na koncie. Na drugiej pozycji plasuje się Litwa, a na trzeciej Słowenia - obie drużyny zdobyły po pięć punktów. Czwarta jest Szkocja, a stawkę zamykają odpowiednio Słowacja i Malta.