El. MŚ 2018: Wyjazdowy remis Senegalu

Nizam Uddin, wikipedia
Senegal zremisował z Madagaskarem 2:2 w wyjazdowym spotkaniu II rundy eliminacji do mistrzostw świata 2018. Remis podopiecznym Aliou Cisse zapewnił gol strzelony dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy w 27. minucie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się wówczas Faneva Ima Andriatsima. Po niespełna godzinie od pierwszego gwizdka sędziego miejscowi podwyższyli za sprawą trafienia Njivy Rakotoharimalali.

Reprezentacja Madagaskaru nie zdołała jednak utrzymać korzystnego rezultatu i roztrwoniła dwubramkową przewagę. Straty "Lwów Terangi" zmniejszył Moussa Konate, a w końcówce spotkania do wyrównania doprowadził Sadio Mane.

O awansie do kolejnej rundy zadecyduje rewanż, który zostanie rozegrany 17 listopada w Dakarze.