El. MŚ: Anglia wygrała z Litwą po golach Defoe i Vardy'ego

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Anglia wygrała przed własną publicznością z Litwą 2:0 (1:0) w pierwszym niedzielnym meczu piątej kolejki grupy F eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy.

Na murawie Wembley Stadium prowadzenie gospodarzom zapewnił uderzeniem pod poprzeczkę w pierwszej połowie Jermain Defoe, który wykorzystał przytomne zagranie w polu karnym od Raheema Sterlinga.

Dwadzieścia minut po zmianie stron podwyższył płaskim strzałem w krótki róg rezerwowy w tych zawodach Jamie Vardy. Napastnikowi Leicester City efektownie asystował Adam Lallana.

Dzięki czwartej wygranej niepokonani jeszcze w tych eliminacjach "Synowie Albionu" umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Litwini natomiast doznali drugiej z rzędu porażki i są na czwartej pozycji w klasyfikacji.