El. MŚ: Belgia w końcówce uratowała remis z Grecją

CP DC Press/Shutterstock
Belgia zremisowała u siebie z Grecją 1:1 w sobotnim meczu piątej kolejki grupy H eliminacji mistrzostw Świata. Goście skończyli mecz w podwójnym osłabieniu.

Do przerwy kibice na stadionie w Brukseli nie zobaczyli goli. Tuż po przerwę bramkę dla przyjezdnych zdobył Konstantinos Mitroglou.

Od 65. minuty Grecy musieli grać w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę otrzymał Panagiotis Tachtsidis. Gospodarze grę w przewadze wykorzystali w samej końcówce spotkania. W 89. minucie wyrównujące trafienie zanotował Romelu Lukaku. W piątej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą kartkę otrzymał Georgios Tzavellas i goście skończyli mecz w "9".

Podopieczni Roberto Martineza zajmują pierwsze miejsce z 13 punktami na koncie. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Estonią.

Natomiast zespół prowadzony Michaela Skibbe plasuje się na drugiej pozycji ze stratą dwóch "oczek". Grecy w kolejnym meczu zagrają na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną.