El. MŚ: Cypr uległ Belgii, zwycięstwa BiH oraz Grecji

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Cypr uległ u siebie Belgii 0:3 (0:1) w meczu 1. kolejki grupy H eliminacji piłkarskich MŚ 2018, które odbędą się w Rosji.

Na Neo GSP Stadium w Nikozji najpierw dwukrotnie do siatki gospodarzy celnie trafił Romelu Lukaku, a zwycięstwo przypieczętował jeszcze Yannick Carrasco. Sukces mógł być bardziej okazały, ale Michy Batshuayi minutę przed końcem zmarnował rzut karny.

"Czerwone Diabły" w następnym spotkaniu zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną, która na początek eliminacji do mundialu pewnie pokonała przed własną publicznością Estonię 5:0.

Cypr natomiast zagra na wyjeździe z Grecją, która we wtorek rozbiła na wyjeździe Gibraltar 4:1. Wszystkie bramki w tym meczu padły jeszcze w pierwszej połowie.

* * * * * *
Wyniki 1. kolejki grupy H:

Cypr - Belgia 0:3 (0:1)
Bramki: Lukaku 13, 61, Carrasco 81.

Gibraltar - Grecja 1:4 (1:4)
Bramki: Walker 26 - Mitroglou 10, Wiseman 44-samobójcza, Fortounis 45, Torosidis 45+2.

Bośnią i Hercegowina - Estonia 5:0 (2:0)
Bramki: Spahic 7, 90+2, Dzeko 23-karny, Medunjanin 71, Ibisevic 83