El. MŚ: Druga z rzędu wygrana Armenii

photoplanet.am/Shutterstock
Armenia pokonała u siebie Kazachstan 2:0 (0:0) w pierwszym niedzielnym meczu piątej kolejki grupy E eliminacji MŚ 2018 w strefie Europy.

Na murawie Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht w Erewaniu najważniejsze zdarzenia miały miejsce dopiero w drugiej połowie.

Dziewiętnaście minut po zmianie stron drugą żółtą, a zarazem czerwoną kartkę ujrzał Serhij Małyj i od tego momentu goście musieli radzić sobie w osłabieniu.

Drużyna z Kaukazu wykorzystała swoją przewagę już dziesięć minut później, kiedy to płaskim strzałem przy słupku piłkę skierował do siatki Henrich Mychitarian. Po kolejnych niespełna dwóch minutach podwyższył kapitalnym uderzeniem z woleja wprowadzony w drugiej połowie Aras Ozbiliz.

Ormianie dzięki drugiej wygranej z rzędu awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Kazachowie natomiast doznali trzeciej porażki w tych eliminacjach i nadal bez zwycięstwa w dorobku zamykają klasyfikację tej grupy.