El. MŚ: Osiem goli Hiszpanii, wygrana Włoch z Izraelem

Ostatnia aktualizacja: 05/09/16 22:55, Komentarzy: 1

0
1

Izrael przegrał przed własną publicznością z Włochami 1:3 (1:2) w meczu grupy G piłkarskich MŚ 2018, które odbędą się w Rosji.

Na Sammy Ofer Stadium w Haifie czterokrotni czempioni globu po nieco ponad pół godzinie gry uzyskali dwubramkowe prowadzenie, gdy do siatki gospodarzy celnie przymierzyli Graziano Pelle oraz z rzutu karnego Antonio Candreva, ale jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Tal Ben Haim.

Po zmianie stron z powodu drugiej żółtej kartki boisko przedwcześnie musiał opuścić Giorgio Chiellini, jednak drużynie z Półwyspu Apenińskiego udało się utrzymać korzystny wynik do końcowego gwizdka arbitra. Cenny sukces przypieczętował w końcówce silnym uderzeniem w długi róg Ciro Immobile.

Zgodnie z przewidywaniami od wysokiego zwycięstwa bój o wyjazd na kolejny mundial rozpoczęła Hiszpania.

"La Furia Roja" rozbiła na Estadio Reino de Leon zespół Liechtenstein 8:0, choć do przerwy tylko Diego Costa znalazł raz sposób na pokonanie bramkarza alpejskiego kraju. Efektowne zwycięstwo przypieczętował w końcówce dwoma trafieniami w niespełna trzy minuty Alvaro Morata oraz już w doliczonym czasie gry David Silva, który także dwukrotnie w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców.