El. MŚ: Remis Arabii Saudyjskiej z Australią

mooinblack/Shutterstock
Arabia Saudyjska zremisowała z Australią 2:2 w meczu trzeciej kolejki grupy B trzeciej fazy kwalifikacji MŚ 2018 w strefie Azji.

Na King Abdullah Sports City w Jeddah już po pięciu minutach gry prowadzenie gospodarzom zapewnił Taisir Al Jassim. Wyrównał tuż przed przerwą Trent Sainsbury.

Dziewiętnaście minut przed końcem drugiego gola dla przyjezdnych zdobył Tomi Juric, ale zaledwie osiem minut później remis uratował miejscowym Nasser Al Shamrani.

Po tym spotkaniu obie drużyny, które poprzednio odniosły dwa zwycięstwa, pozostały na dwóch pierwszych miejscach w tabeli, które gwarantują awans do mundialu Rosji.

W tej grupie rywalizują również Zjednoczone Emiraty Arabskie, Tajlandia, Irak i Japonia.

* * * * * *
Arabia Saudyjska - Australia 2:2 (1:1)
Bramki: Taisir Al Jassim 5, Nasser Al Shamrani 79 - Trent Sainsbury 45, Tomi Juric 71.