El. MŚ: Remis Chorwacji z Turcją

Ostatnia aktualizacja: 05/09/16 22:56, Komentarzy: 2

0
2

Chorwacja zremisowała z Turcją 1:1 w meczu eliminacji mistrzostw świata 2018. Identyczne wyniki padły w dwóch pozostałych spotkaniach w grupie I.

Chorwaci objęli prowadzenie w 44. minucie. Gola z rzutu karnego strzelił Ivan Rakitić. Kiedy wydawało się, że gospodarze będą schodzili na przerwę w bardzo dobrych nastrojach, to w trzeciej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy do remisu doprowadził Hakan Calhanoglu. Po przerwie wynik nie uległ już zmianie.

Taki sam rezultat padł w starciu Ukrainy z Islandią. Goście prowadzili po strzale Alfreda Finnbogasona na początku meczu. Przed przerwą wyrównał Andrij Jarmołenko. W końcówce spotkania podopieczni Andrija Szewczenki mogli zdobyć zwycięską bramkę. Rzutu karny zmarnował jednak Jewhen Konoplanka.

Podziałem punktów zakończył się też mecz Finlandii z Kosowem. Gola dla gospodarzy strzelił grający w Lechu Poznań Paulus Arajuuri. Po godzinie gry wyrównał Valon Berisha, który wykorzystał "jedenastkę".