El. MŚ: Zwycięstwo Brazylii, wpadka Argentyny

Ostatnia aktualizacja: 07/09/16 08:41, Komentarzy: 3

0
3

Brazylia wygrała przed własną publicznością z Kolumbią 2:1 (1:1) w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 8. kolejki eliminacji MŚ 2018 w strefie Ameryki Południowej.

Na Arena da Amazonia w Manaus pięciokrotni czempioni globu objęli prowadzenie już w drugiej minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Neymara skutecznym strzałem głową popisał się Miranda.

Dziewięć minut przed przerwą po zagraniu Jamesa Rodrigueza z rzutu wolnego niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki Marquinhos, doprowadzając w ten sposób do wyrównania.

Czwarte zwycięstwo "Canarinhos" i awans na drugie miejsce w tabeli zapewnił kwadrans przed końcem płaskim uderzeniem w długi róg Neymar. Kolumbia doznała trzeciej porażki i spadła na czwarte miejsce.

Prowadzi Urugwaj, który rozbił u siebie Paragwaj 4:0. Na trzecią pozycję po wyjazdowym remisie 2:2 z Wenezuelą spadła natomiast Argentyna. Trzeciej porażki z rzędu doznał Ekwador, który uległ w Limie Peru 1:2.

Spore rozczarowanie przeżyli również fani Chile. Triumfatorzy Copa America Centanario tylko zremisowali u siebie bezbramkowo z Boliwią i są dopiero na siódmym miejscu w tabeli.