El. PNA 2017: Drużyna Kasperczaka pokonała Dżibuti

Maxisport/Shutterstock
Reprezentacja Tunezji, której trenerem jest Henryk Kasperczak pokonała na wyjeździe Dżiubti 3:0. Mecz eliminacji do Pucharu Narodów Afryki rozegrany został na Stade El Hadj Hassan Gouled w Dżibuti.

Po pierwszej połowie spotkania "Orły Kartaginy" prowadziły 2:0. Gole zdobyli Naim Sliti i Hamdi Harbaoui. W 59. minucie gry wynik na 3:0 ustalił Taha Yassine Khenissi.

Dzięki wygranej Tunezja awansowała na pierwsze miejsce w grupie A. Ma jeden punkt przewagi nad Liberią i trzy nad Togo.

Awans na mistrzostwa Afryki wywalczą zwycięzcy każdej z trzynastu grup, a także dwie najlepsze reprezentacje z grupo czterozespołowych, które znajdą się na drugiej pozycji w tabeli. Gabon, który będzie gospodarzem Pucharu Narodów Afryki 2017 ma zapewniony udział w turnieju.