El. PNA: Awans Kamerunu po wygranej z Mauretanią

Ostatnia aktualizacja: 04/06/16 09:02, Komentarzy: 1

0
1

Reprezentacja Kamerunu pokonała na wyjeździe Mauretanię 1:0 w meczu eliminacji do Pucharu Narodów Afryki 2017. Spotkanie rozegrane zostało na Stade Olympique de Nouakchott.

Jedyny gol dla "Nieposkromionych Lwów" padł w 31. minucie gry. Na listę strzelców wpisał się napastnik AS Monaco, Edgar Salli. Gospodarze od 71. minuty spotkania musieli grać w osłabieniu. Czerwoną kartkę obejrzał wtedy Mustapha Diaw.

Po zwycięstwie, drużyna prowadzona przez Hugo Broosa ma cztery punkty przewagi nad Mauretanią, która zajmuje drugie miejsce w tabeli. Kolejne pozycje zajmują Republika Południowej Afryki i Gambia.

Awans na mistrzostwa Afryki wywalczą zwycięzcy każdej z trzynastu grup, a także dwie najlepsze reprezentacje z grupo czterozespołowych, które znajdą się na drugiej pozycji w tabeli. Gabon, który będzie gospodarzem Pucharu Narodów Afryki 2017 ma zapewniony udział w turnieju.