Elite League: Jedenaste zwycięstwo mistrzów, solidny Buczkowski, słabszy Woźniak

Ostatnia aktualizacja: 04/08/16 23:04, Komentarzy: 0

0
0

Poole Pirates z Krzysztofem Buczkowskim w składzie rozbili na własnym torze Leicester Lions z Szymonem Woźniakiem w zestawieniu 58:35 w czwartkowym spotkaniu brytyjskiej Elite League.

Broniący tytułu zespół z hrabstwa Dorset do sukcesu poprowadził niezawodny tego wieczoru Chris Holder. Australijczyk pięciokrotnie pojawiał się pod taśmą i pięć razy mijał linię mety jako pierwszy.

Indywidualny mistrz świata z 2012 roku miał solidne wsparcie ze strony Buczkowskiego. Reprezentant Polski wygrał jeden ze swoich pięciu wyścigów i zdobył w sumie jedenaście punktów. Dziesięć "oczek" dorzucił startujący z pozycji rezerwy Adam Ellis.

Wśród przyjezdnych prym wiódł Aaron Summers, który zwyciężył raz jako joker i wywalczył dziewięć punktów. Osiem uzbierał startujący z pozycji rezerwy Josh Auty, a cztery dołożył Szymon Woźniak, który wygrał pierwszy ze swoich czterech biegów.

Dzięki jedenastej wygranej w sezonie "Piraci" umocnili się na trzecim miejscu w tabeli. "Lwy" natomiast doznały już czternastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na ostatniej pozycji w klasyfikacji.