betclic

Elitserien: Perfekcyjny Zmarzlik, solidny Buczkowski

Ostatnia aktualizacja: 01/09/15 21:31, Komentarzy: 0

0
0
Fot. kallerna, wikipedia

Dackarna Malilla z Krzysztofem Buczkowskim w składzie przegrała wysoko u siebie z VMS Elit Vetlandą z Bartoszem Zmarzlikiem w zestawieniu 32:58 w pierwszym półfinałowym spotkaniu szwedzkiej Elitserien. 

Obaj Polacy byli najskuteczniejszymi zawodnikami swoich drużyn. Buczkowski w siedmiu startach zdobył jedenaście punktów, natomiast Zmarzlik w pięciu swoich wyścigach był niepokonany dla rywali i wywalczył czternaście "oczek" z bonusem. 

Po dziewięć punktów dla najlepszej drużyny rundy zasadniczej dorzucili Norweg z polskim paszportem Rune Holta, Brytyjczyk Tai Woffinden i Rosjanin Emil Sajfutdinow.

Wśród miejscowych, radzących sobie bez kontuzjowanego Nickiego Pedersena, wyróżnił się jeszcze tylko Mikael Max, który w czterech startach uzbierał siedem "oczek". Zawiedli zwłaszcza Jason Doyle i Michael Jepsen Jensen. Australijczyk zgromadził pięć punktów w sześciu biegach, natomiast także ścigający się w cyklu Grand Prix Duńczyk zapisał na swoim koncie tylko trzy "oczka". 

Rewanż odbędzie się za tydzień na torze obrońców tytułu i wydaje się być tylko formalnością. W drugiej półfinałowej parze rywalizują Piraterna Motala z Indianerną Kumla. Pierwszy mecz odbędzie się w środowy wieczór.
Źródło: asinfo.

Tagi:

Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!