betclic

Elitserien: Solidny Dudek, Janowski wciąż bez formy

Ostatnia aktualizacja: 12/09/16 22:00, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Stefan Holm / Shutterstock.com

Dackarna Malilla przegrała przed własną publicznością z Rospiggarna Hallstavik 44:46 w drugim poniedziałkowym meczu piątej kolejki rundy finałowej szwedzkiej Elitserien.

Na torze "Gryfów" w ekipie gospodarzy ścigało się trzech Polaków. Najlepiej z nich zaprezentował się Patryk Dudek. Indywidualny mistrz Polski wygrał dwa ze swoich pięciu biegów i zdobył w sumie jedenaście punktów. Siedem "oczek" w czterech startach dorzucił Kacper Gomólski, który wygrał jeden wyścig.

Kolejne słabe zawody zaliczył Maciej Janowski. Ubiegłoroczny IMP w czterech swoich próbach uzbierał zaledwie dwa punkty.

Wśród przyjezdnych prym wiódł Jacob Thorssell. Reprezentant Szwecji zapisał na swoim koncie dwanaście punktów. Dziesięć "oczek" uzbierał Słowak Martin Vaculik. Solidne wsparcie zapewnił również Max Fricke. Startujący z pozycji rezerwy Australijczyk w siedmiu odsłonach wywalczył jedenaście punktów.

Rospiggarna odniosła w ten sposób piąte zwycięstwo w rundzie finałowej i umocniła się na pozycji lidera. Dackarna doznała drugiej porażki, ale podobnie jak ekipa z Hallstavik, zagwarantowała sobie również jazdę w decydującym dwumeczu.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!