betclic

"Embolo swoim zachowaniem potrafi zmienić oblicze meczu"

Ostatnia aktualizacja: 10/12/15 15:05, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Igor Bulgarin/Shutterstock

Breel Embolo jest najczęściej faulowanym piłkarzem w fazie grupowej Ligi Europy. Rywale popełniali przewinienia na nim już 19 razy.

Jeśli 18-latek w czwartek pojawi się na boisku będzie to dla niego czwarty występ przeciwko Lechowi w tym sezonie. W poprzednich trzech meczach zdobył jedną bramkę. - Nie jest łatwo go zatrzymać. To szybki i silny zawodnik, ale wciąż młody. Brakuje mu trochę doświadczenia, ale nie można go zlekceważyć. Swoim zachowaniem potrafi zmienić oblicze meczu - mówi w rozmowie z oficjalną stroną mistrzów Polski Marcin Kamiński, który we wcześniejszych meczach z FC Basel był odpowiedzialny za pilnowanie młodego Szwajcara.

Ten w zespole FC Basel zadebiutował 16 marca 2014 roku w spotkaniu z FC Aarau i już w debiucie zdobył bramkę. Od tego czasu zagrał w barwach swojego klubu 85 meczów, w których strzelił 26 goli i zanotował 18 asyst. 

Embolo jest jednym z największych talentów europejskiej piłki. Mimo młodego wieku posiada już duże doświadczenie na międzynarodowej arenie. Zaczynał od młodzieżowej Ligi Mistrzów, w której występował jeszcze przed debiutem w pierwszej drużynie FC Basel. Szybko jednak dostał szansę gry w seniorskim futbolu.

W swojej karierze zagrał już dwadzieścia jeden meczów w europejskich pucharach. Dużą część z nich już w tym sezonie. Latem walczył z FC Basel o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a od września rywalizuje w fazie grupowej Ligi Europy. W niej ma udział przy czterech bramkach zdobytych przez mistrzów Szwajcarii. - Ma bardzo duże umiejętności i jeszcze wiele przed nim. Jeśli dalej będzie się tak rozwijał jak teraz to wkrótce trafi to topowego klubu w Europie - uważa 23-letni stoper poznańskiej ekipy.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!