betclic

Embolo zmieni Basel na Tottenham?

Ostatnia aktualizacja: 03/06/16 13:36, Komentarzy: 1

0
1
Fot. chrisdorney / Shutterstock.com

Georg Heitz, dyrektor sportowy FC Basel, powiedział, że Breel Embolo najpewniej latem odejdzie z klubu. Według doniesień mediów, napastnika chce sprowadzić Tottenham Hotspur.

- To jest wielce prawdopodobne, że odejdzie tego lata. Gra u nas od trzech sezonów w pierwszej drużynie i ma zaledwie 19 lat. W pewnym momencie musimy zaakceptować, że nie możemy zmienić naszej ligi. Zawodnicy kochają nasz klub, ale dochodzą do wniosku, że muszą kiedyś zmienić ligę, aby się rozwijać - powiedział Heitz w rozmowie z "Goal".

- Są tylko dwa kraje, gdzie mógłby odejść: Anglia lub Niemcy. Polecam mu, aby nie wykonywał zbyt wielkiego kroku. Jest wystarczająco mądry, aby wiedzieć, czego potrzebuje i przejść do drużyny, gdzie trener da mu szansę - stwierdził dyrektor sportowy klubu z Bazylei.

Embolo, którego umowa z Basel obowiązuje do końca czerwca 2019 roku, w sezonie 2015/16 rozegrał 27 meczów w lidze szwajcarskiej. Strzelił w nich 10 goli i zanotował siedem asyst. Natomiast w ośmiu występach w Lidze Europy zapisał na swoim koncie dwa trafienia i tyle samo kluczowych podań.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Kapitan
Poncjusz
Zarejestrowany od: 315 dni
Ilość komentarzy: 7276
Oceny: +20477
Kibicuje:
Manchester United Legia Warszawa Polska
13.09.2016 / 06:14:48
Nie.

Tabela