betclic
Emocje w tyczce! Polak tuż za podium [VIDEO]
16 sie 2016 | 07:04 0
Emocje w tyczce! Polak tuż za podium [VIDEO]

Piotr Lisek otarł się o podium igrzysk olimpijskich w skoku o tyczce. Polak zajął czwarte miejsce.

Brązowy medalista MŚ do wysokości 5,75m radził sobie rewelacyjnie. Lisek wraz z dwoma innymi tyczkarzami nie miał żadnych zrzutek i prowadził w konkursie. Wysokość 5,85m w pierwszej próbie pokonało trzech skoczków, więc Polak aby walczyć o medal po swojej pierwszej zrzutce zmuszony był przenieść kolejne dwie próby na następną wysokość. Skok na wysokość 5,95m byłby rekordem Polski – niestety obie próby były nieudane. Piotr Lisek wraz z Janem Kudlicką z Czech sklasyfikowany został na czwartym miejscu.

Fenomenalną walkę o złoto stoczyli rekordzista świata Renaud Lavillenie oraz rekordzista Ameryki Południowej Thiago Braz da Silva. Początkowo w lepszej sytuacji był Francuz, który w pierwszej próbie pokonał 5,98m. Skaczący po nim Brazylijczyk przeniósł wszystkie trzy próby na 6,03m, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Da Silva pokonał tę wysokość w drugiej próbie. Lavillenie po dwóch zrzutkach próbował swoich sił jeszcze na wysokości 6,08m, ale nie dał rady.

Sensacyjnym mistrzem olimpijskim ku uciesze licznie zgromadzonej widowni został Thiago Braz da Silva. Renaud Lavillenie musiał zadowolić się srebrem, a na najniższym stopniu podium stanął Sam Kendricks z USA.

W pozostałych finałach rozegranych w Rio w nocy czasu polskiego triumfowali Kenijczyk David Lekuta Rudisha (800m) oraz zawodniczka z Wysp Bahama Shaunae Miller (400m).

Źródło: własne
Komentarze
{{comment.created_datetime}}
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Ranking
Promocje bukmacherskie
Bonus 350 PLN dla nowych graczy u najpopularniejszego bukmachera w Polsce
200 PLN cashback dla nowych graczy. Zacznij grać bez ryzyka
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Wpisz kod 'meczyki' i wpłać min. 100zł, a poza bonusem 100% do 600zł, otrzymasz też dodatkowych 50zł na start!