Emocjonujący półfinał Pucharu Niemiec! Borussia Dortmund pokonała Bayern i awansowała do finału!

Trybex/Shutterstock
Bayern Monachium przegrał z Borussią Dortmund 2:3 w półfinale Pucharu Niemiec.

To podopieczni Thomasa Tuchela jako pierwsi zdobyli bramkę. W 19 minucie fatalny błąd popełnił Javi Martinez, który podawał do bramkarza, ale jego zagranie przeciął Marco Reus, skrzydłowy wyszedł sam na sam i umieścił piłkę w siatce.

Bawarczycy wyrównali już dziewięć minut później za sprawą tego, który popełnił tak koszmarny błąd chwilę wcześniej. Javi Martinez pokonał golkipera BVB uderzeniem głową.

Zawodnicy Carlo Ancelottiego na prowadzenie wyszli jeszcze przed przerwą. Franck Ribery zagrał do Matsa Hummelsa, który płaskim strzałem z pola karnego podwyższył na 2:1.

W 69 minucie tym razem do wyrównania doprowadziła Borussia. Ousmane Dembele otrzymał podanie od Łukasza Piszczka, dośrodkował w pole karne, a tam piłkę do bramki po uderzeniu głową skierował Pierre-Emerick Aubameyang.

Pięć minut później mieliśmy 3:2 dla BVB. Piękną zespołową akcję wykończył technicznym strzałem w długi róg bramki Ousmane Dembele.

Borussia Dortmund ostatecznie wygrała z Bayernem Monachium 3:2 i zagra w finale Pucharu Niemiec z Eintrachtem Frankfurt.

Łukasz Piszczek grał do 80 minuty, całe zawody rozegrał natomiast Robert Lewandowski. Reprezentant Polski zmarnował doskonałą okazję w samej końcówce pierwszej odsłony, kiedy nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam z Romanem Burkim.