betclic

Enrique: Messi odpocznie, Turan zostaje

Ostatnia aktualizacja: 21/07/15 13:48, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Shutterstock

Trener FC Barcelony Luis Enrique zdecydował się na rozmowę z przedstawicielami prasy. Miało to miejsce po raz pierwszy odkąd drużyna przybyła do Stanów Zjednoczonych - donosi "Marca".

W swojej wypowiedzi usprawiedliwił między innymi nieobecność Leo Messiego, który nie dołączy do zespołu podczas przedsezonowego tournee. 

- Sezon Messiego prawie nigdy się nie kończy. On koniecznie musi odpocząć, dlatego nie ma go w USA. Bardzo potrzebuje wakacji, nie mam zamiaru tego zmieniać, bez względu na to, jakie mamy zobowiązania - powiedział.

- Osobiście chcę zdobyć kolejne trofea w 2015 roku. Nie myślę o tym, czy będzie to spokojny sezon. Moim jedynym zadaniem jest tworzyć historię. Osiągnięcie tego, czego nie dokonał nikt inny - to moja motywacja - dodał szkoleniowiec.

Enrique zapewnił również, że nowy zawodnik katalońskiego klubu Arda Turan nie zostanie wypożyczony.

- Arda będzie mógł grać dopiero w styczniu. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale do tego czasu chcę mieć go przy sobie. Żadne wypożyczenie nie będzie nawet brane pod uwagę.

Pierwszy mecz towarzyski w Stanach Zjednoczonych Barcelona rozegra już jutro, mierząc się z LA Galaxy. Potem zagra jeszcze z Manchesterem City i Chelsea. Enrique nie jest zbyt zadowolony z tej eskapady, narzeka na związane z nią niedogodności (np. jet lag) i argumentuje, że podobne mecze można równie dobrze organizować w Europie.
Źródło: asinfo./własne
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela