Espanyol pokonał na wyjeździe Deportivo

Maxisport/Shutterstock
RCD Espanyol wygrał na wyjeździe z Deportivo La Coruna 2:1 (2:0) w niedzielnym spotkaniu 36. kolejki hiszpańskiej La Liga.

Kibice zgromadzeni na Estadio Municipal de Riazor na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 14. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Leo Baptistao. Brazylijczyk wykorzystał błąd obrońcy i pokonał bramkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam.

Goście podwyższyli prowadzenie w 29. minucie za sprawą bramki Gerarda Moreno. 25-latek wbił piłkę do siatki z najbliższej odległości po dograniu Pablo Piattiego.

W 47. minucie honorowego gola dla miejscowych zdobył Florin Andone, któremu asystował Ola John.

Espanyol zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli La Liga. Drużyna z Barcelony ma na swoim koncie 53 punkty, z kolei Deportivo zdobyło do tej pory 32 "oczka" i znajduje się na szesnastej pozycji.