Euro U-21: Selekcjoner Słowacji atakuje Niemców i Włochów. "To, co zrobili, to wstyd dla futbolu"

asinfo.
Selekcjoner reprezentacji Słowacji do lat 21, Pavel Hapal, nie potrafił ukryć wściekłości po wczorajszym spotkaniu Niemiec z Włochami. Oba te zespoły awansowały do półfinału młodzieżowego Euro kosztem Słowaków.

Przed ostatnią kolejką sytuacja w grupie C była niezwykle skomplikowana, awansować mogły jeszcze trzy drużyny - Czesi, Niemcy i Włosi. Z dużym zainteresowaniem rozstrzygnięcia w tej grupie obserwowali Słowacy, którzy rywalizację w grupie A zakończyli na drugim miejscu i mieli duże szanse do półfinału.

Ostatecznie to Słowacja pożegnała się z turniejem. Stało się tak, ponieważ Włosi wygrali z Niemcami 1:0. I to oni zajęli pierwsze miejsce w grupie C, a ich rywale awansowali do półfinału jako najlepsza drużyna z drugiego miejsca.

Przebieg spotkania Włochów z Niemcami wyraźnie jednak nie spodobał się selekcjonerowi reprezentacji Słowacji. Ostatnie piętnaście minut, odkąd Dania wyszła na prowadzenie 3:2 w starciu z Czechami, nie należał do zbyt emocjonujących. Oba zespoły wiedziały, że taki wynik daje im awans do kolejnej rundy. Właśnie o to ogromne pretensje miał Pavel Hapal.

- To, co Niemcy i Włosi zrobili, to wstyd dla futbolu - nie przebierał w słowach trener Słowaków cytowany przez serwis goal.com.

- Wszyscy jesteśmy bardzo rozczarowani - dodał Pavel Hapal.

- Z całym szacunkiem dla Anglii oraz Hiszpanii, ale dla mnie ten turniej się już zakończył, nie obejrzę już żadnego meczu - przyznał.

Na słowa selekcjonera Słowacji zareagował już dyrektor sportowy niemieckiej drużyny, Horst Hrubesch.

- Nie przesadzajmy, to zupełnie normalne, by grać zachowawczo w ostatnich pięciu czy sześciu minutach spotkania - stwierdził.