EuroBasket 2015: Polska wygrała z Rosją!

Andrzej Romański, wikipedia
Reprezentacja Polski po bardzo udanym początku Mistrzostw Europy i zwycięstwie z Bośnią i Hercegowiną, wygrała dzisiaj z Rosją 82:79.

Polacy stoczyli niesamowicie zacięty bój z Rosjanami. Rozstrzygnięcie pojedynku ważyło się do samego końca. Pierwsza kwarta należała do rywali, którzy wygrali ją 22:19. Polscy koszykarze znakomicie odpowiedzieli w drugiej odsłonie i pokonali Rosjan różnicą pięciu puntów - 23:18. Wyszli tym samy na dwupunktowe prowadzenie.

Trzecia kwarta to znowu zażarta walka i wygrana naszych zawodników 18:16. W ostatniej kwarcie obejrzeliśmy natomiast prawdziwy thriller, który trzymał w napięciu do samego końca. W ostatnich sekundach spotkania Polacy mieli trzypunktową przewagę, ale rywale mieli dwa rzuty wolne oraz rzut za trzy punty, których nie wykorzystali.

Polska wygrywa tym samym drugi mecz na Mistrzostwach Europy, a Rosja drugi przegrywa. Jutro pojedynek z Francją.