EuroBasket 2015: Polska pokonała Bośnię!

Andrzej Romański, wikipedia
Polska pokonała Bośnię i Hercegowinę 68:64 w swoim pierwszym meczu na Mistrzostwach Europy.

Polscy koszykarze nie bez problemów pokonali rywali. To do Bośni należała pierwsza kwarta, w której pokonali naszych zawodników 18:16. Druga odsłona to już koncertowa gra Polaków i wygrana aż 12 punktami - 24:12. W tym momencie reprezentacja Polski miała sporą przewagę punktową, której nie oddała już do końca spotkania.

Trzecia kwarta to wygrana Bośniaków różnicą pięciu oczek - 23:18 dla rywali. Przewaga stopniała do pięciu punktów, co zapowiadało nerwową czwartą kwartę. I tak rzeczywiście było. W końcówce spotkania Polacy prowadzili już tylko różnicą 2-3 oczek. Na szczęście udało się dowieźć dobry rezultat do końcowego gwizdka i pierwsze zwycięstwo Polski na Mistrzostwach Europy stało się faktem.

Polska wygrała 68:64. W kolejnym meczu polscy koszykarze zmierzą się z Rosją. Mecz jutro o 15.