betclic

EuroBasket: Przegrywamy z Izraelem, ale mamy awans

Ostatnia aktualizacja: 09/09/15 19:14, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Andrzej Romański/PZKosz.pl

Polacy przegrali z Izraelem w swoim czwartym meczu podczas EuroBasketu. Na szczęście biało-czerwoni zagwarantowali już sobie awans do 1/8 finałów.

Pierwszą, niezwykle wyrównaną kwartę, wygraliśmy 24-22. Drugą jednak zagraliśmy fatalnie, przegrywając 8-13. W 10 minut popełniliśmy zdecydowanie za dużo błędów, notując aż 10 strat. Do przerwy Polacy tracili więc 3 punkty do rywala.

Po wznowieniu gry udało się nawet doprowadzić do remisu - po 43, potem po "trójce" Cela wyszliśmy na prowadzenie, ale na wiele więcej nie było nas już stać. Trzecią kwartę wygraliśmy wprawdzi dwoma punktami, to jednak oznaczało ciągle niekorzystny wynik. 

W czwartej kwarcie pozwoliliśmy Izraelowi na minimalne powiększenie prowadzenia, ale rywal cały czas był w zasięgu. W 38 minucie odrobiliśmy większość strat i traciliśmy zaledwie punkt. Wtedy jednak przeciwnicy zrewanżowali się celnym rzutem za trzy punkty. Potem w dwóch kolejnych akcjach Waczyński trafił cztery rzuty osobiste i znów zrobił się tylko punkt straty. 

Ostatnie kilkadziesiąt sekund to festiwal fauli i przerw na żądanie. Na 8 sekund przed końcem przegrywaliśmy 71-73, potem oba zespoły zdobyły jeszcze po dwa punkty i ostatecznie Izrael triumfował 75-73.
Źródło: własne/sport.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!